معادن راکد و غیرفعال اهر باید فعال شود

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت فعال سازی معادن راکد برای ایجاد اشتغال در بین جوانان شهرستان اهر تاکید کرد و گفت: با فعال‌سازی معادن راکد و نیمه فعال در این شهرستان زمینه اشتغال‌ و رشد تولید فراهم خواهد شد.

به گزارش ارک خبر،به نقل از ایسنا؛ احمد محرم زاده در جمع اهالی روستاهای باباجان و بصیرآباد شهرستان اهر، ضمن تاکید بر اینکه اولویت‌ کاری مسئولان استانی و شهرستانی فعال سازی معادن راکد در این شهرستان است، افزود: از جمله مشکلات و دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها در اهر بیکاری جوانان تحصیل کرده روستایی و شهری می‌باشد که در صورت استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های معادن در منطقه می‌تواند بسیاری از مشکلات خانواده‌ها از جمله بیکاری جوانان این شهرستان را برطرف کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شهرستان اهر معادن راکد و غیرفعال زیادی وجود دارد از پیگیری جدی برای حضور اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران در راستای تسریع عملیات اکتشافات معدنی در پهنه‌های معدنی این شهرستان خبر داد.

وی همچنین گفت: با توجه به آمار بالای بیکاری جوانان در منطقه ارسباران و شهرستان اهر در صورت فعال‌سازی معادن راکد و نیمه راکد و بهره‌گیری از ظرفیت‌های این معادن چندین فرصت‌ شغلی برای جوانان ما ایجاد خواهد شد.

محرم‌ زاده در ادامه به وعده‌های مدیر اکتشافات معدنی شمال‌غرب کشور نسبت به انجام عملیات حفاری و اکتشافات پهنه معدنی روستاهای بابا جان و بصیرآباد نیز اشاره کرد و افزود: طبق وعده مدیر اکتشافات معدنی شمال‌غرب کشور تا اوایل مرداد ماه سال جاری مراحل حفاری و اکتشافات معدنی در این روستاها به اتمام خواهد رسید و در مهرماه سال جاری نیز طبق وعده مدیر مجتمع مس سونگون شاهد آغاز بهره‌برداری از پهنه معدنی روستای باباجان خواهیم بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا