شهرداری تبریز پسماند خشک مدارس را خریداری می کند

لایحه شهرداری تبریز مبنی بر تجویز اجرای طرح جمع‌آوری پسماند شهری (خشک و خشکاله) به صورت تفکیک از مبدا از مدارس شهر با ۳۰ درصد مازاد از مبلغ پایه کمیته نرخ‌گذاری توسط شورای اسلامی شهر به تصویب رسید.

به گزارش ارک خبر، اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با لحاظ مصوبات کمیسیون‌های برنامه، بودجه، محیط زیست و خدمات شهری به اتفاق آرا به این لایحه رای مثبت دادند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: این طرح با هدف فرهنگ‌سازی در خصوص تفکیک پسماند در مدارس اجرا خواهد شد که علاوه بر مدارس دیگر مراکز آموزشی هم‌چون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و… نیز در این طرح سهیم خواهند بود.

حبیبه هراتی با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک بین این سازمان و اداره‌کل آموزش و پرورش استان جهت اجرای این طرح، افزود: براساس این تفاهم‌نامه، آموزش و پرورش نحوه اجرای طرح را بیان می‌کند که موضوع مهم در اجرای این طرح یادگیری و نهادینه‌سازی فرهنگ تفکیک زباله بین دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به جزئیات این طرح، تشریح کرد: طبق فراخوان ارائه شده، سه شرکت دارای مجوز اعلام حضور کرده و برای فعالیت اعلام آمادگی کرده‌اند که در این شیوه نامه جدید، شرکت استارتاپ با حضور در درب منازل اقدام به جمع‌آوری پسماند خواهد کرد و ما نیز ابزاری برای سنجش واریز مبلغ به کیف پول شهروندان داریم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز نیز در خصوص این لایحه، بیان کرد: نرخ‌گذاری خرید پسماند تفکیک شده از سوی شهروندان توسط کمیته نرخ‌گذاری وزارت کشور در حوزه پسماند انجام می‌گیرد.

علی نوای باغبان در این رابطه اضافه کرد: بر اساس لایحه فوق، میزان ۳۰ درصد بیش از آن نرخ مصوب برای پسماندی که دانش‌آموزان به مدارس خواهند آورد، پرداخته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مصوب شد این مبلغ از محل بودجه فرهنگ‌سازی مدیریت پسماند به مبلغ یک میلیارد تومان پرداخت شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا