توضیح صدا و سیما برای پخش نشدن مصاحبه ظریف از برنامه 90

پایگاه خبری ارک – روابط عمومی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه ای در مورد پخش نشدن مصاحبه عادل فردوسی پور با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه از برنامه 90 توضیح داد.

به گزارش شامگاه سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان صدا وسیما، در این اطلاعیه آمده است: پیرو موضع گیری سخنگوی وزارت امور خارجه درباره مصاحبه مجری برنامه ورزشی 90 با وزیر محترم امور خارجه، ذکر نکاتی برای اطلاع افکار عمومی ضروری است؛
1- گفتگو و مصاحبه با رجل سیاسی، مذهبی و شخصیت های مختلف تابع میل و نظر شخصی تهیه کننده یا عوامل برنامه نیست. درصورتی که شبکه ای قصد انجام مصاحبه با این افراد را داشته باشد، مسئولان شبکه از مصاحبه شونده به طور رسمی دعوت به عمل می آورند تا مصاحبه انجام شود و این روالی است که در همه رسانه ها مرسوم است.
2- در موضوع مصاحبه مجری برنامه ورزشی نود با رئیس دستگاه دیپلماسی هیچگونه درخواستی از سوی شبکه سه سیما برای انجام مصاحبه با جناب آقای دکتر ظریف ارسال نشده است و مجری برنامه شخصاً و بدون اطلاع و هماهنگی با شبکه به انجام این مصاحبه و اعلام خبر پخش آن مبادرت ورزیده است.
3- برنامه ورزشی نود که سال ها از عمر آن می گذرد، یک برنامه صرفاً ورزشی و آن هم در حوزه فوتبال است و همه تلاش دست اندرکاران شبکه سه، ساماندهی برنامه برای پاسخگویی به مطالبات ورزشی مخاطبان در حوزه تخصصی فوتبال و تحلیل و بررسی این رشته ورزشی است.
4- درباره اینکه وزارت امور خارجه نامه رسمی از طرف مسئولان سازمان را برای انجام مصاحبه درخواست نکرده است خود باید پاسخگو باشد، اما اینکه تهیه کننده بدون اطلاع و هماهنگی با مسئولان شبکه اقدام کرده است از سوی سازمان پیگیری می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا