مدیری که نتواند مولدسازی کند «مدیر» نیست

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رصدخانه پروژه های عمرانی استان در حال شگل‌گیری بوده و تا چند ماه آینده تکمیل می‌شود، افزود: هدفگذاری کرده ایم که 33 پروژه کلیدی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی استان را تا پایان سال جاری به نتیجه برسانیم.

به گزارش ارک خبر،مالک رحمتی امشب در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: مجموع سرمایه گذاری صورت گرفته در استان جهت دستیابی به رشد اقتصادی ۹ درصدی در سال گذشته  ۹۳ همت بود که این رقم در سال جاری به  ۱۴۴ همت افزایش یافته است.

وی افزود: چالش‌ها و مشکلات فراروی دستگاه‌های اجرایی جهت پیشبرد پروژه ها از جمله تامین به موقع منابع مالی کاملاً مشخص است، اما اگر برنامه نداشته باشیم، اقدامی انجام نخواهد شد.

رحمتی با بیان اینکه باید پروژه های نیمه تمام و به نتیجه نرسیده، تعیین تکلیف شود، تصریح کرد: نباید با مانع تراشی های مختلف کشور را معطل مسائلی مانند صدور چند مجوز  کنیم.

وی با اشاره به وجود پروژه های نیمه تمام و در برخی مواقع فاقد توجیه اقتصادی لازم، ابراز داشت: نقطه قوت این استان فعالیت موثر بخش خصوصی است که باید زمینه های فعالیت بی دغدغه اش را فراهم کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در عین حال یادآوری کرد: باید در ابتدا مسوولیت اجرا و پیشبرد پروژه ها را ایجاد کنیم و سیستم نظارت و پایش را هم همزمان با اجرای پروژه ها پیش بریم.

وی ادامه داد: توسعه متوازن استان اتفاق نیفتاده است؛ دغدغه های مطرح شده  همه بجا هستند، اما نباید مانع حرکت و اجرای امور شوند، بلکه رفع این موانع نیز باید مطالبه مدیریتی استان باشد.

وی بیان کرد: برنامه الزامات و اقدامات تحقق شعار سال در استان در دست مطالعه و تدوین است؛ نظام برنامه ریزی و اداری استان باید برنامه محور و مطالبات و نظارت ها نیز بر اساس برنامه باشند تا روند توسعه شتاب گیرد.

رحمتی افزود: تلاش می‌کنیم برنامه رشد اقتصادی استان معطوف به ایجاد ارزش افزوده در بخش های مختلف برای افزایش تولید ناخالص داخلی باشد و همه متعهد به اجرای برنامه توسعه ای استان باشیم که در غیر این صورت برنامه ریزی ها با نگاه بخشی مواجه می شود، ابتر می ماند و در نهایت به زیان استان تمام می شود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مولدسازی به امور سرعت می دهد؛ باید از شرایط عادی خارج شویم و نگاهی به دارایی های خود بیندازیم؛ مدیر کلی که نتواند مولدسازی کند، مدیر نیست.

وی افزود: محیط زیست نباید مانع جهش تولید شود، بلکه راهکارهای رفع موانع را باید پیدا کند؛ مثلا لازم است از محل بازگشت حقوق دولتی معادن، حفظ محیط زیست استان تامین شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا