شعبه حقوقی رسیدگی به مسائل حادثه ساختمان پلاسکو در محل ایجاد می شود

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری عصر شنبه به همراه دادستان استان و استاندار تهران در محل وقوع حادثه ساختمان پلاسکو حاضر و در جمع خبرنگاران افزود: بعد از پایان عملیات آواربرداری این ساختمان، مسائل حقوقی در خصوص شهدای این حادثه و اموال و سرمایه هایی که در این محل بوده، مطرح و پیگیری می شود.
حجت الاسلام منتظری اظهار کرد: به همین منظور شعبه خاصی از طرف دادستانی استان تهران در همین محل برپا می شود تا تمام مسائل مربوط به این حادثه پیگیری و اقداماتی که نیاز به تعقیب قضایی دارد انجام شود.
وی افزود: نکته بعدی این است که این حادثه باید برای همه مسئولان عبرتی باشد تا برای ساختمان هایی که ایمنی لازم ندارند، تدابیر لازم اندیشه شود.
حجت الاسلام منتظری یادآور شد: در بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها وظایف رسیدگی به ایمنی ساختمان ها به شهرداری ها واگذار شده است.
وی با بیان اینکه شهرداری ها ملزم هستند به ساختمان هایی که این خطرات را دارند اخطار داده شود، خاطر نشان کرد: شهرداری باید بعد از تعیین مهلت و عدم رفع این مخاطرات از سوی صاحبان ساختمان و مالکان، پیگیری های لازم را انجام دهد.
وی با ابراز امیدواری از سرعت عمل در انجام آوار برداری و خروج پیکر شهدا اظهار کرد: پس از این واقعه برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی باید تدبیر و برنامه ریزی خوبی انجام شود.
خبرنگار: کامبیز رضایی*انتشاردهنده:عباسعلی نقی یان
تهرام/1699//7244

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا