فرمانداردلفان الحاق چشمه آبگرم شهرستان رابه استان کرمانشاه تکذیب کرد

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :

جعفر طولابی روز یکشنبه در کفت و گو با ایرنا افزود : شایعات مطرح شده درفضای مجازی و شبکه های اجتماعی به نقل از یک مسئول استان کرمانشاه در خصوص الحاق چشمه آبگرم دلفان به استان دیگر کذب محض است چون این چشمه در حوزه سیاسی دلفان واقع شده است.
وی اضافه کرد: بر اساس اسناد و مدارک موجود چشمه آبگرم متعلق به دلفان است و هدف انتشار دهندگان اخبار کذب ایجاد اختلاف میان مردم دو استان و تضعیف امنیت ملی کشور است.
به گفته وی چشمه آبگرم در دهستان کاکاوند غربی و در حاشیه رودخانه سیمره و محل تلاقی آن با رودخانه گیزه رود قرار دارد که در پلاک 12در حوزه دلفان به ثبت رسیده و توسط میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان لرستان نیز در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
به گزارش ایرنا چشمه آبگرم ( گرمابه ) دلفان یکی از جاذبه های گردشگری سلامت در این شهرستان است که با آبدهی 30 لیتر در ثانیه و دمای 60 درجه سانتی گراد از دامنه کوه گله از اعماق زمین می جوشد.
به گفته کارشناسان بهداشتی و میراث فرهنگی، این چشمه طبیعی به لحاظ داشتن مواد معدنی در التیام دردهای مزمن موثر است و بسیاری از بیماران برای درمان با استفاده از این چشمه معدنی به این منطقه سفر می کنند.
این چشمه با غلظتی بیش از 700 میلی گرم در لیتر و ترکیبات سولفات کلسیم، گوگرد، سولفور، دی کربنات منیزیم در درمان بیماری های مفصلی عفونی و امراض جلدی اثربخش است.
شهرستان دلفان با 150 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان لرستان واقع شده است.
7270/6060
خبرنگار : علی معظمی**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا