اتمام پروژه مرمت سرداب امامزاده سید محمود(ع)خوانسار

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

اتمام پروژه مرمت سرداب امامزاده سید محمود(ع)خوانسار

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار گفت: پروژه مرمت و بهسازی سرداب تاریخی امامزاده سید محمود(ع)خوانسار به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حسن عمادی اظهار داشت: سرداب تاریخی امامزاده سید محمود(ع) خوانسار مشهور به بابا ترک مرمت و بهسازی شد.

وی در ادامه افزود: این پروژه به مساحت 25 مترمربع و بااعتباری بالغ‌بر 100 میلیون ریال از محل کمک‌های مردمی و نذورات این امامزاده انجام شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار ادامه داد: قدمت سرداب این امامزاده جلیل‌القدر به دوران صفوی می‌رسد و از این سرداب در جنوب شرقی این امامزاده واقع‌شده است و ساختار آن از لاشه‌سنگ و دارای سقف و گنبد هست که به دلیل دارا بودن قدمت تاریخی این بنا پروژه مرمت و بهسازی آن زیر نظر کارشناسان اداره میراث فرهنگی و گردشگری انجام شد.

حسن عمادی در ادامه بیان کرد: پس از اتمام این پروژه بهره‌برداری دوباره از این سرداب طی مراسمی با حضور فرماندار ، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستان در ایام‌الله دهه فجر آغاز شد.

وی در پایان تصریح کرد: نسب این امامزاده شریف بنابر نقلي از نوادگان امام هادي (علیه‌السلام) يعني محمود بن محمد بن احمد بن محمد بن امام علي النقي (علیه‌السلام) می‌باشد و آستان امامزاده سيد محمود (علیه‌السلام) در شهرستان خوانسار، شهر خوانسار، در خیابان سیزده محرم واقع‌شده است.

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا