امسال خیرین کردستان 31 میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند

پایگاه خبری ارک خبر-کردستان:

قائم‌مقام کمیته امداد کردستان:
امسال خیرین کردستان 31 میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند
قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: به همت خیرین در سال 95، بیش از 31 میلیارد تومان به این نهاد کمک شده که این کمک‌ها زمینه‌ساز توانمندی 8 هزار خانوار را فراهم خواهد کرد.

به گزارش ارک خبربه نقل ازفارس از سنندج، رضا طاهری پیش از ظهر امروز در مراسم جشن نیکوکاری که در مدرسه سوم شعبان سنندج برگزار شد، اظهار داشت: جشن نیکوکاری امسال با شعار بهار همدلی، شکوه و مهربانی و با هدف ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه و در روزهای 18 تا 20 اسفند در مدارس، پایگاه‌های کمیته امداد و نماز جماعت برگزار خواهد شد.

طاهری با بیان اینکه، برگزاری این مراسم‌ها نیازمند حضور خیران و گروه‌های مختلف اجتماعی است، افزود: هم اکنون 45 هزار خانوار  کردستانی زیرپوشش حمایت کمیته امداد امام خمینی استان هستند و از خدمات این حوزه بهره‌مند خواهند شد.

وی تصریح کرد: 25 هزار خانوار، زن سرپرست خانوار بوده و 17 هزار خانوار نیز سرپرست آنها بیش از 70 درصد از کار افتادگی دارد.

طاهری گفت: بیش از 10 هزار دانشجو و دانش‌آموزان که جزو نخبه‌ترین افراد هستند زیرپوشش این نهاد مشغول به ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های استان کردستان هستند.

به گفته این مسوول، بیش از یک هزار و 500 نفر از دانشجویان زیر پوشش این نهاد نیز در دانشگاه‌های برتر کشور  تحصیل می‌کنند.

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان، سال گذشته از طریق جشن نیکوکاری 1 میلیارد و 100 میلیون تومان به نیازمندان از طریق هدایای جشن نیکوکاری کمک نقدی و غیر نقدی شد.

وی خاطر نشان کرد: خانواده‌های زیرپوشش این نهاد همگی دارای کرامت و عزتمند هستند و با کمک‌های مردمی می‌توانیم بسیاری از این خانواده‌ها را بدون اینکه عزتشان خدشه‌دار شود،  توانمند کنیم.

طاهری گفت: به همت خیرین در سال 95، بیش از 31 میلیارد تومان به این نهاد کمک شده که این کمک‌ها زمینه‌ساز توامندی 8 هزار خانوار را فراهم خواهد کرد.

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان خاطر نشان کرد: این میزان از کمک‌ها جز با همت والای خیرین و حمایت مردم انجام شدنی نبود و امیدواریم در این روزها نیز با استقبال خوب مردم از پایگاه‌ها مواجه باشیم.

وی گفت: در آستانه سال هستیم و همه ایرانیان طبق رسومات و آیین‌های خود با جشن و شادی به استقبال این روزها می‌روند وبا کمک به نیازمندان آنها را نیز در این شادی سهیم کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا