بازنگری طرح های جامع شهری با نگاه مسئله محور/کاهش بروکراسی اداری خواسته و هدف ما

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان:

بازنگری طرح های جامع شهری با نگاه مسئله محور/کاهش بروکراسی اداری خواسته و هدف ما

نگاه به طرح های جامع نگاه سابق نیست، این طرح های جدید مسئله محور خواهند بود و با نگاه به مسائل و مشکلات جدید شهر و شناسایی این مشکلات، راهکار ارائه خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان، طی نشستی با حضور حجت اله غلامی مدیرکل راه وشهرسازی ، محسن کوهکن نماینده مجلس شورای اسلامی ، مهدی صفرخانلو فرماندار شهرستان ، شهرداران و تنی چند از مسئولین محلی ، مسائل و مشکلات حوزه راه وشهرسازی در شهرستان لنجان و در محل فرمانداری شهرستان بررسی شد.

از جمله موارد مطروحه توسط مسئولین محلی و به ویژه شهرداران حاضر در این جلسه مسائل مربوط به طرح جامع  و تفصیلی شهرها بود که کوهکن نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: شرایط شهرسازی نسبت به سالهای گذشته تغییر کرده و لازم است تا با نگاهی جدید مسائل مربوط به شهر را دنبال نمود.

وی بیان داشت: طرح های جامع شهری لازم است بروز رسانی شود تا بتواند نیازهای شهر را برآورده نماید.

حجت اله غلامی مدیرکل راه وشهرسازی استان اینگونه جلسات را در شهرستانها جلسات کاری و عملیاتی عنوان کرد و گفت: نگاه ما به طرح های جامع نگاه سابق نیست و وزارت راه و شهرسازی تعریف جدیدی ارائه کرده که در استان اصفهان هم ما بدنبال آن هستیم که قراردادهای جدید طرح های جامع را در چارچوب همان تعریف پیش بریم.

مدیرکل راه وشهرسازی در ادامه خاطر نشان ساخت: این طرح های جدید مسئله محور خواهند بود و با نگاه به مسائل و مشکلات جدید شهر و شناسایی این مشکلات، راهکار ارائه خواهند کرد.

وی با توجه به تفاهم نامه فی مابین راه وشهرسازی با شهرداری اصفهان به عنوان اولین شهر در استان به منظور بازنگری طرح جامع گفت: اولین طرح برای کلان شهر اصفهان در قالب تفاهم نامه انجام شده و شهرهای دیگر نیز با اولویت در نظر گرفته شده به لحاظ جمعیت و مسائل موجود در قالب یک طرح جامع جدید انجام می شود.

غلامی از جمله شهرهای در اولویت بازنگری طرح جامع را شهرکاشان، نجف آباد، خمینی شهر، شهرضا و زرین شهر عنوان کرد و گفت: لازم است شهرداران  شهرهایی که طرح های جامع آن ابلاغ شده و نیاز به بازنگری دارد جهت تنظیم تفاهم نامه به راه وشهرسازی مراجعه نمایند.

مدیرکل راه وشهرسازی با توجه به خواسته مسئولین شهرستان به منظور  کاهش بروکراسی اداری اظهار داشت: با توجه به دستور استاندار مبنی بر کاهش بروکراسی اداری و نظر به خواست و هدف ما که جز این نخواهد بود هر آنچیزی که در استان اتفاق می افتد می توان زمان آن را محدود و تعداد جلسات را افزایش داد تا در حوزه شهرسازی و املاک که بیشترین مراجعات مردمی را دارند کارها سریعتر به انجام برسد ولی آنچه که در خارج از استان است و نیاز به استعلامات به لحاظ قانونی و ضوابط  را دارد خارج از دست ماست و خود نیز به آن گرفتاریم.

غلامی هدف خود را کمک به شهرداریها عنوان کرد و گفت: در پروژه های مشارکتی ، در قیمت گذاری ها که به صورت منطقه ای انجام خواهد شد و در واگذاری اراضی تعریف شده طبق قانون ما در کنار شهرداری ها خواهیم بود و به آنها کمک خواهیم کرد.

وی با توجه به تخصیص قیر رایگان به استانها، معادل اعتبارات تخصیصی، از فرمانداران خواست تا اعتبارات بیشتری جهت حوزه راه وشهرسازی درنظر بگیرند چرا که در سالجاری درصد تخصیص قیر به میزان اعتبارات استان و شهرستان بستگی دارد و هرچه شهرستان بتواند اعتبارات بیشتری به این حوزه  اختصاص دهد قیر رایگان دریافت خواهد کرد.

در پایان این سفر، از پروژه پل غدیر در روی رودخانه زاینده رود در شهرستان بازدید و دستورات لازم جهت تکمیل این پروژه عظیم صادر شد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا