تنبیه اجتماعی برای مأموران خاطی برخورد با متکدی زن

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

تنبیه اجتماعی برای مأموران خاطی برخورد با متکدی زن

خاطیان در مرکز ساماندهی متکدیان خدمت رسانی می کنند

 

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان گفت: برای مأموران سد معبر که با یک متکدی زن برخورد نامناسب داشته و تصاویر آن در شبکه های مجازی منتشر شده بود، تنبیه اجتماعی و حکم جایگزین صادر شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسن محمدحسینی با اشاره به این که البته فیلم روایت کامل موضوع نبود، اظهار داشت: با این وجود، دو نفر مأمور خاطی با دستور شهردار به سرعت شناسایی و به کمیته انضباطی احضار شده و اکنون با حکم جایگزین در مرکز ساماندهی متکدیان مشغول به خدمت رسانی هستند.

اصفهان به شهر بدون متکدی تبدیل می شود  

وی با اشاره به این که در گذشته شهرداری اصفهان محلی را با عنوان «مرکز فضیلت» برای جمع آوری متکدیان در نظر گرفته بود، اذعان داشت: با توجه به این که این مرکز ساز و کار مناسبی نداشت، متکدیان حدود ۲۰ دقیقه نگهداری و دوباره رها می شدند و این چرخه باطل بود چرا که گاهی متکدیان حتی زودتر از مأموران رفع تخلفات شهری دوباره به محل بازگشته و مشغول تکدی گری می شدند.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان از راه اندازی مرکز ساماندهی و توانمندسازی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهر اصفهان در میدان استقلال خبر داد و افزود: برای اولین بار در شهر اصفهان متکدیان یا افراد آسیب دیده اجتماعی در این مرکز با همکاری و هماهنگی ۱۳ نهاد مرتبط همچون بهزیستی، کمیته امداد، سازمان فنی و حرفه ای، اداره کل ساماندهی اتباع استانداری، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان زندان‌ها، خیریه‌ها، صدا و سیما و چند سازمان دیگر غربالگری و ساماندهی می‌شوند.

محمدحسینی تصریح کرد: با تعیین وظایف هر نهاد، سازمان و اداره در زمینه جمع آوری متکدیان، تا پایان سال جاری، شهر اصفهان به صورت رسمی به شهر بدون متکدی تبدیل خواهد شد.

گفتنی است حکم جایگزین مأموران خاطی در برخورد نامناسب با متکدی زن در حالی صادر شده است که پیش از این شهردار اصفهان به صدور احکام جایگزین و تأثیر تنبیه های اجتماعی به جای جرایم مالی و یا قضایی تأکید کرده بود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا