خط فرعی (آنتنی) گز – فولاد امیر کبیرکاشان به بهره برداری رسید

پایگاه خبری ارک خبر – اصفهان:

مدیر کل راه آهن اصفهان خبرداد:

در راستای تحقق برنامه ششم توسعه، خط فرعی (آنتنی) گز – فولاد امیر کبیرکاشان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن اصفهان: خط آنتنی گز – فولادامیرکبیر کاشان با حضور بابک احمدی عضو هیئت مدیره و معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن ج.ا.ا ،علی اکبرمرتضایی معاون استاندار، سید رضا سادات حسینی مدیر کل راه آهن اصفهان، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری افتتاح و به بهره برداری رسید.
بابک احمدی افزود: از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری برای تدوین قانون ششم توسعه ، اتصال مراکز و مبادی صنعتی به خطوط ریلی است و برنامه امروز تحقق سیاست های مقام معظم رهبری بر اجرای برنامه ششم توسعه می باشد و با مدل های مشارکتی مشابه می توان این به این بند از اصل ششم توسعه را تحقق بخشید.
عضو هیئت مدیره راه آهن ج.ا.ا تشریح کرد: با احداث ۵/۳ کیلومتر خط فرعی فولاد امیر کبیر کاشان از ایستگاه گز ( شهید روحانی) در فاز اول ظرفیت جابجایی ۳۰۰ هزار تن بار ورودی – خروجی فراهم آمده است که این مقدار در فار دوم به ۲ میلیون تن افزایش خواهد یافت.
وی در ادامه با بیان اینکه شرکت راه آهن ج.ا.ا آمادگی برای اجرای پروژه هایی از این دست را دارد گفت: برای کلیه صنایع کشور این امکان وجود دارد که به شبکه عظیم ریلی متصل گردند و راه آهن ج.ا.ا تمامی هزینه های روسازی و اتصالات خط را متقبل میشد که این هزینه بالغ بر بیش ۵۰ درصد کل هزینه انجام پروژه می باشد و این تکلیفی است برای همه ما در جنگ اقتصادی جدیدی که امروز درگیر آن هستیم.
معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن ج.ا.ا در پایان اذعان داشت : از ۱۱۰ کیلومتر احداث خط فرعی در دست اقدام در کشور ۴۰ پروژه آن به طول ۵۸ کیلومتر تاپایان سال جاری به شبکه ریلی متصل می گردد که با این اتصال در حدود بیش از ۲۰ میلیون تن بار از جاده به ریل منتقل میگردد.

دکمه بازگشت به بالا