ارسال کمک‌های مردمی به سیل زدگان به ارزش یک میلیارد تومان از طریق بهزیستی استان

ارک خبر-مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از ارسال کمک‌های غیرنقدی مردمی استان به ارزش یک میلیارد تومان از طریق بهزیستی استان برای کمک به جامعه هدف بهزیستی مناطق سیل زده‌ی کشور خبر داد.

محسن ارشد زاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با اشاره به اعزام دومین محموله‌ی کمک‌های مردمی بهزیستی آذربایجان شرقی به استان‌های سیل زده‌ی گلستان، لرستان و ایلام، اظهار کرد: هفت کامیون اقلام مواد غذایی، پوشاک، لوازم خانگی و وسایل کمک پزشکی و توانبخشی از طریق بهزیستی استان به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان به مناطق سیل زده ارسال شده است.

وی افزود: طی ۱۰ روز گذشته نیز اولین محموله‌ی کمکی غیر نقدی توسط بهزیستی استان شامل تریلی ترانزیتی به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان به استان لرستان ارسال شد.

وی با اشاره به تداوم کمک‌های مردمی و تامین اقلام مورد نیاز جامعه هدف بهزیستی استان‌های سیل زده، اظهار کرد: کمک‌های نقدی مردم نیز جمع آوری شده و به حساب استان‌های درگیر سیل واریز می‌شود.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این‌که بعد از وقوع حوادثی مانند سیل و زلزله مردم از لحاظ روحی و روانی دچار پریشانی و مشکلات می‌شوند، افزود: در همین راستا تیم‌های کارشناسی محب بهزیستی جلسات متعدد روانشناسی برای خانواده‌های آسیب دیده برگزار می‌کنند تا با ارائه‌ی مشاوره و حمایت‌ها آثار روحی مخرب را در این خانواده‌ها کاهش دهند و آن‌ها را به سمت آرامش سوق دهند.

وی با اشاره به آمادگی تیم‌های کارشناسی محب بهزیستی برای اعزام به مناطق سیل‌زده‌ی کشور، گفت: بهزیستی استان برای اعزام تیم‌های حمایت روانی و اجتماعی محب و اورژانس اجتماعی جهت ارائه‌ی خدمات حمایت‌های روانی و اجتماعی به افرادی که در سیل دچار آسیب شده‌اند، اعلام آمادگی می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا