فراخوان برگزاری سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران اعلام شد/ دریافت آثار در دو بخش «ایده» و «فیلم»

همزمان با جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان اصفهان؛

فراخوان برگزاری سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران اعلام شد/ دریافت آثار در دو بخش «ایده» و «فیلم»

همزمان با جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان، فراخوان برگزاری سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران برای دریافت آثار در دو بخش «ایده» و «فیلم» اعلام شد.

به گزارش ارک خبر:«سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران» از سوی بنیاد سینمایی فارابی با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران همزمان با جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

این المپیاد در دو بخش «ایده» و «فیلم» با هدف ایجاد شرایط مناسب برای کشف و معرفی استعدادهای هنری نوجوانان در حوزه تخصصی سینمای کودکان و نوجوانان، زمینه سازی برای گسترش فعالیت در حوزه سینمای کودکان و نوجوانان، ترویج فضائل اخلاقی و نگاه امیدوارانه به زندگی در بین نوجوانان از طریق ایده‌پردازی و مشارکت در تولید فیلم و یافتن ایده‌های نو در سینمای کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

بخش ایده شامل طرح اولیه‌ قصه ‌ای است که پس از پذیرش توسط هیئت انتخاب المپیاد، با کمک استاد مشاور و گروه خلاق به طرح کلی فیلمنامه تبدیل خواهد شد و فیلم‌ کوتاه شامل فیلم‌هایی با زمان حداکثر سه دقیقه است که بعد از سال ۱۳۹۶ تولید شده باشند.

دبیرخانه المپیاد پیش از برگزاری، برای نوجوانانی که آثارشان به مرحله نهایی راه پیدا کرده است در دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران کارگاه‌های رایگان «آشنایی با سینما» برگزار خواهد کرد.

بنابراین فراخوان شرایط شرکت در المپیاد در دو بخش ایده و فیلم کوتاه، نوجوانان ۱۲ تا ۱۶ ساله (متولدین سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶) می‌توانند شرکت کنند. علاوه بر اینکه برگزیدگان و شرکت کنندگان در المپیاد قبلی به شرط رعایت سن، در اولویت پذیرش این دوره قرار خواهند گرفت.

در بخش ایده، هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر پنج ایده ارائه دهد و در صورت تصویب، یکی از آنها به فرآیند تولید وارد شود. همچنین ایده پذیرفته شده بعد از انتخاب توسط هیات انتخاب، به المپیاد راه یافته و زیر نظر اساتید در کارگاه های «ایده به طرح کلی فیلمنامه» که در اصفهان تشکیل می‌شود، شرکت خواهند کرد و طرح‌های کلی تولید شده در کارگاه‌های «ایده به فیلمنامه» مورد داوری قرار گرفته، آثار پذیرفته شده با حمایت دبیرخانه المپیاد به مرحله تولید می‌رسد.

آخرین مهلت ثبت نام در سایت و ارسال آثار در بخش ایده، ۲۰ تیر و اعلام ایده‌های پذیرفته شده ۲۷ تیر خواهد بود.

در بخش فیلم هم فیلم‌های تولید شده باید حداکثر تا سه دقیقه باشد. فیلم‌های ساخته شده می‌توانند توسط دوربین معمولی یا تلفن همراه، تصویربرداری شده باشند.

همچنین فیلم‌ها می‌توانند در قالب داستانی، مستند یا پویانمایی باشند و فیلم‌های برگزیده در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان به نمایش درخواهند آمد.

آخرین مهلت ارسال فیلم‌های بخش ایده فیلم‌نامه ۷ مرداد و زمان اعلام فیلم‌های راه‌ یافته به بخش مسابقه ۱۵ مرداد است.

به فیلم‌های برگزیده در المپیاد جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد و برگزیدگان بخش «ایده» و «فیلم» از طرف دبیرخانه المپیاد برای حضور در اردوی آموزشی استعدادهای المپیاد که از ۲۶ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ در اصفهان برگزار می‌شود، دعوت خواهند شد.

محورهای پیشنهادی و دارای اولویت‌ این المپیاد «سرزمین من»، «آرزوهای من»، «رویاهای کودکان و نوجوانان امروز»، «خانواده من»، «خلاقیت در زندگی»، «سرگرمی کودکان»، « نشاط و کودکی»، «سواد رسانه‌ای کودکان و نوجوانان»، «امیدواری»، «بخشش» و «قصه‌های برگرفته از کتاب‌های کودک و نوجوان» (ترجیحاً نویسنده‌های ایرانی است.

متقاضیان برای ثبت نام باید به سایت www.iycs.ir مراجعه و از طریق پرتال، فرم ثبت نام را تکمیل کرده و ایده را آپلود کنند و در نظر داشته باشند که ایده حداکثر در دو صفحه A4 با موضوعاتی که در بخش محورهای جشنواره به نگارش درآمده، با قلم Nazanin 14 تایپ شده و از طریق پرتال ثبت نام به دبیرخانه المپیاد ارسال شود.

پس از بررسی اولیه ایده از صاحبان ایده‌های پذیرفته شده دعوت خواهد شد تا در کارگاه‌های آموزشی که به همین منظور در دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور برنامه‌ریزی شده شرکت کنند.

فیلم‌های تولید شده از طریق پرتال ثبت نام و یا دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران به دبیرخانه المپیاد ارسال خواهند شد.

گفتنی است؛ «سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران» ۲۶ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

متقاضیان آثار خود را به نشانی تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، کوچه نوزدهم، پلاک ۲۰، کدپستی: ۱۵۱۷۸۷۳۸۱۱، دفتر امور جشنواره‌ها ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۸۶۰۸۴۸۱۶-۸۶۰۸۴۸۲۹ تماس حاصل کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا