ارتقای رتبه اصفهان در حوزه مشارکت اجتماعی نسبت به سال ۹۳/مهم ترین منبع برای پیشگیری آسب های اجتماعی دین و فرهنگ تمدنی ما است

ارتقای رتبه اصفهان در حوزه مشارکت اجتماعی نسبت به سال ۹۳/مهم ترین منبع برای پیشگیری آسب های اجتماعی دین و فرهنگ تمدنی ما است

معاون امور آسیب ها و مسایل اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور به رتبه استان اصفهان در بخش سرمایه های اجتماعی اشاره کرد و افزود: این استان نسبت به سال ۹۳ شرایط بهتری را در زمینه مشارکت های اجتماعی داشته و از رتبه ۳۱ به رتبه ۲۱ ارتقا یافته است.

به گزارش ارک خبر، رضا محبوبی معاون امور آسیب ها و مسایل اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشوربا حضور در جلسه شورای اجتماعی استانداری اصفهان اظهار داشت: شناخت دقیق و درست از شرایط جامعه می تواند آسیب های اجتماعی را به حداقل برساند.

وی ادامه داد: مسائل و مشکلات اجتماعی چند بعدی است و در هیچ کجای دنیا راه حل واحدی برای آنها پیدا نشده است.

معاون امور آسیب ها و مسایل اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور تصریح کرد: جامعه نخبه ما باید تلاش کند تا هر روز راهکارهای جدیدی برای حل مسائل اجتماعی ارائه کند البته سلسله گزارش هایی به صورت مستمر به مسئولان عالی نظام از جمله مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ارائه می شود و هفت جلسه نیز تا به حال برای تحلیل و بررسی این گزارش ها برگزار شده است.

وی استفاده از هنر و ابزارهای فرهنگی و هنری را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی ضروری دانست و گفت: مهم ترین منبع در این حوزه دین و فرهنگ تمدنی ما است و بر همین اساس طرح جامع سلامت اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش اجتماعی و دیگر نهادهای ذیربط درحال تدوین است.

محبوبی در ادامه به رتبه استان اصفهان در بخش سرمایه های اجتماعی اشاره کرد و افزود: این استان نسبت به سال ۹۳ شرایط بهتری را در زمینه مشارکت های اجتماعی داشته و از رتبه ۳۱ به رتبه ۲۱ ارتقا یافته است.

وی یادآور شد: دین ما از ابعاد مختلفی شکل گرفته که بخش اخلاق آن بیشترین و مهم ترین، ارتباط را با جامعه دارد اما باید بررسی شود آیا بیشتر از اخلاق گرایی به سمت مناسک گرایی نرفته ایم؟

معاون امور آسیب ها و مسایل اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور خاطرنشان کرد: ۴۴ محله حاشیه نشین در استان اصفهان وجود دارند که باید برای نحوه ارتباط موثر با آنها تلاش کرد در همین راستا می توان از دفاتر تسهیل گری مناطق شهری بیشتر بهره برد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا