اصفهان بهترین شهر برای افراد دارای معلولیت می شود

شهردار اصفهان

اصفهان بهترین شهر برای افراد دارای معلولیت می شود

آگاهی بخشی جامعه لازمه رفع تبعیض در خصوص افراد دارای معلولیت

پنجاه و ششمین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی اصفهان فردا با حضور جمعی از شهروندان دارای معلولیت با شهردار اصفهان برگزار شد.

به گزارش ارک خبر، قدرت اله نوروزی در این نشست با بیان اینکه حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد جمعیت ایران افراد دارای معلولیت است، بنابراین لازم است کاری کنیم تا این گروه به یک توانمندی و استقلال برای یک زندگی همراه با کرامت انسانی دست پیدا کنند.

وی تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم تا شرایط برای همه کسانی که از نظر جسمی دچار مشکل هستند طبیعی شود زیرا احساس زندگی طبیعی مهم ترین کار است؛ مدیریت شهری به همه قوانین بین المللی و داخلی و حقوق این گروه خود را مقید می داند و با همه وجود در این مسیر حرکت می کند، رسیدن به نقطه مطلوب برای افراد دارای معلولیت طولانی است هر چند راه بسیاری نیز تاکنون طی شده اما راه بسیار دیگری نیز باقی مانده که باید پیموده شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: قصد داریم اصفهان را تبدیل به شهری زیست پذیر برای افراد دارای معلولیت کنیم و این شعار ما در پیگیری این مورد و رعایت استانداردها، فراهم آوردن زیرساخت ها، ایجاد برابری واقعی و دسترسی به همه امکانات برای معلولان است. باید راهی طی شود که افراد دارای معلولیت در کنار سایر شهروندان به راحتی به همه امکانات دسترسی داشته باشند.

وی مشکل بزرگ افراد دارای معلولیت را عدم شناخت جامعه نسبت به این گروه ذکر کرد و افزود: بنابراین آگاهی بخشی به مردم یکی از کارهایی است که باید آنرا پیگیری کرد، رعایت حقوق این قشر از جامعه به معنای نگاه ترحم آمیز نیست بلکه به معنای ایجاد برابری واقعی و داشتن تبعیض های مثبت است که می تواند ما را به اهدافمان در خصوص افراد دارای معلولیت نزدیک کند.

نوروزی تاکید کرد: لازم است شرایط به گونه ای فراهم شود که این قشر در سطح سایر افراد جامعه قرار بگیرند، آنگاه افراد دارای معلولیت خودشان راه خود را پیدا می کنند. اگر خواهان دسترسی همه افراد به امکانات برابر هستیم باید شرایط به گونه ای رقم بخورد که آنهایی که در سطح پایین تری در دسترسی به امکانات هستند در سطح سایر مردم قرار بگیرند. باید محدودیت ها کاسته شده و دایره آزادی ها برای انتخاب معلولین وسیع تر شود.

وی اضافه کرد: لازم است باشگاه خبرنگاران افراد معلول مورد حمایت اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قرار بگیرد همچنین نامه ای به مجموعه شهر رویاها نوشته می شود تا مانعی برای استفاده از این شهربازی برای افراد دارای معلولیت وجود نداشته باشد.

شهردار اصفهان گفت: لازم است خود معلولان نیز با شهرداری همکاری کنند و هر جا مشکلی می بینند نسبت به آن اطلاع رسانی های لازم را داشته باشند، افراد دارای معلولیت باید بیش از گذشته مطالبه گر باشند. ما نیز باید درک خود را نسبت به این افراد بالاتر برده، گوش هایمان شما را شنیده و چشم هایمان شما را ببینند زیرا اگر این درک ها، شنیدن ها و دیدن ها اصلاح شود اتفاقات خوبی می افتد.

وی افزود: اقدامات لازم برای ایجاد یک بازیکده ویژه فرزندان و افراد دارای معلولیت پیگیری می شود، رسیدگی به این قشر از جامعه جزو وظایف ماست،‌ باید گام های استوار و بزرگی برداریم تا اصفهان تبدیل به بهترین شهر برای معلولین شود.

نوروزی تاکید کرد: به دنبال فراهم کردن زیرساخت ها هستیم تا همه شهروندان در کنار یکدیگر زندگی طبیعی و عادی داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا