بهره برداری از ۱۱ پروژه عمرانی با هزینه بیش از ۳۶۰۷میلیارد ریال

بهره برداری از ۱۱ پروژه عمرانی با هزینه بیش از ۳۶۰۷میلیارد ریال

به گزارش ارک خبر:طی یک سال منتهی به دهه فجر ۹۸ با هزینه ای بیش از ۳۶۰۷ میلیارد ریال ۱۱ پروژه عمرانی در بخش آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با تاکید بر توسعه و اصلاح شبکه های آب و فاضلاب در سطح استان عنوان کرد: طی یک سال منتهی به بهمن سال ۹۸ بیش از  ۲۶۰ کیلومتر شبکه فاضلاب با هزینه بالغ بر  ۱۳۰۰ میلیارد ریال و ۲۲۵ کیلومتر شبکه آب با اعتباری بیش از ۹۶۰ میلیارد ریال در سطح استان اصفهان اجراء گردید.
مهندس هاشم امینی خدمات رسانی به روستاها را بسیار ضروری برشمرد و بیان داشت:برخورداری روستاییان از خدمات شرکت آب و فاضلاب از اولویت هایی است که در دستور کار قرار گرفته و در سال جاری اجرای  تاسیسات شبکه فاضلاب در  به بیش از ۱۱ پارچه روستا  در شهرستان فلاورجان با اعتباری بالغ بر ۹۱۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت.
وی به افتتاح تصفیه خانه فاضلاب در شهر خوانسار پرداخت و اعلام کرد:در سال ۹۸ تصفیه خانه فاضلاب و فاز اول شبکه فاضلاب خوانسار با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که بدنبال اجرای این پروژه ۳۲ هزار نفر در شهرستان خوانسار از خدمات شبکه فاضلاب خوانسارمی توانند  بهره مند شوند  .
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان به اجرای  پروژه خط آبرسانی به گلشهر و مجتمع های روستایی گلپایگان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: با اجرای پروژه آبرسانی به گلشهر جمعیتی حدود ۱۰ هزار نفر و با اجرای مجتمع آبرسانی جلگه اهالی ۴۱ روستا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می شوند  اجرای این پروژه  تا کنون هزینه ای بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال در بر داشته است .
 وی افزود:پروژه آبرسانی به مجتمع روستایی جلگه شامل اجرای ۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال، ۱۸۰ کیلومتر خطوط شبکه توزیع و ساخت ۹ باب مخزن با حجم ۵ هزار مترمکعب است. که در فاز اول طرح آبرسانی به مجتمع روستایی جلگه ۳۱ کیلومتر از ۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال اجرا شد و ۱۵ کیلومتر از ۱۸۰ کیلومتر شبکه توزیع عملیاتی شده است.
وی با بیان اینکه مخزن ۲ هزار مترمکعبی و خط انتقال شهربرف انبار با اعتباری بیش از ۵۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید اظهار داشت: در سال گذشته با در مدار قرار گرفتن، ایستگاه پمپاژ و مخزن ۲ هزار متر مکعبی قهجاورستان آب شرب مشترکین با فشار یکسان به صورت پایدار تامین شد. و با استقرار سیستم تله متری و تله کنترل درتاسیسات ابرسانی  اب با عادلانه میان بیش از ۳ هزار و۳۰۰ مشترک در قهجاورستان توزیع می شود. هزینه اجرای این پروژه نیز ۸ میلیارد ریال  به همراه داشت .
مهندس هاشم امینی هزینه  بهره برداری از پروژه های آب و فاضلاب در شهرستان فریدن را ۲۵ میلیارد ریال دانست و گفت: در سال گذشته مخزن ۲هزار متر مکعبی نیک آباد جرقویه با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال در مدار بهره برداری قرار گرفت
وی با اشاره به بهره برداری از پکیچ تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر و سوله فیلترهای  شنی  فریدونشهر گفت:برای اولین بار در کشور پکیج تصفیه فاضلاب دفنی پلی اتیلن به روش EBBR در واحدهای مسکن مهر فریدونشهر به بهره برداری رسید.این پروژه با هزینه بالغ بر ۵/۹ میلیارد ریال انجام گرفت.
مهندس امینی اعلام کرد: پکیج پلی اتیلن تصفیه فاضلاب مسکن مهر فریدونشهر با ظرفیت ۲۱۰ متر  مکعب در روزبا اخرین تکنولوژی روز دنیا عملیاتی شد ،بطوریکه فرایند تصفیه با بهترین کیفیت انجام می شود ونیز با اجرای این پروژه بیش از ۲۶۴ واحد مسکونی تحت پوشش دفع بهداشتی فاضلاب قرار می گیرد.
وی گفت:سوله فیلتر شنی ایستگاه پمپاژ شماره ۲ چشمه لنگان با هدف محافظت از  یخ زدگی فیلتر شنی ونیز افزایش  راندومان فیلترها دردستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اجرای پروژه  هوشمند سازی شبکه توزیع  آب در تودشک، گفت: آب شرب  در تمام ساعات شبانه روز کاملا هوشمندانه و بدون دخالت نیروی انسانی، متناسب با دمای هوا، پیک مصرف و ساعات مختلف شبانه روز میان مشترکین به صورت عادلانه توزیع می شودتودشک اولین شهردر ایران  است که ۴۲ کیلومتر از شبکه توزیع آن بصورت هوشمندانه وآنلاین مانیتورینگ و کنترل می شود،این پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا