کشف ۷۹ دستگاه ماینر استخراج بیت کوین در “نجف آباد”

به گزارش ارک خبر:فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد از کشف ۷۹ دستگاه ماینر قاچاق به ارزش ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال که در حال استخراج بین کوین بودند خبر داد.

سرهنگ “محمدحسین باباکلانی ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان نجف آباد با اشرافیت اطلاعاتی اطلاع پیدا کردند، فردی بدون داشتن مجوز اقدام به استخراج ارز دیجیتال بوسیله تعدادی دستگاه ماینر قاچاق در یک کارگاه می کند که بلافاصله بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات و کسب اطمینان از درستی موضوع با هماهنگی قضائی از محل مذکور بازدید کردند که در نتیجه ۷۹ دستگاه ماینر که به صورت غیر مجاز با تجهیز کابل های شبکه برق شهری در حال استخراج ارز دیجیتال بودندکشف شد.

سرهنگ باباکلانی ارزش این دستگاه ها را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعلام کرده و گفت: در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد در پایان خاطر نشان کرد: استفاده از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهمان با استفاده از برق یارانه ای واحدهای صنعتی و کارگاهی تعطیل ونیمه تعطیل اقدام به فعالیت غیرقانونی با این دستگاه ها می کنند که پلیس برخورد قانونی با این گونه افراد را به طور ویژه در دستور کار خود قرار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا