کلاهبرداری تلگرامی از نوجوانان

به گزارش ارک خبر:رئیس پلیس فتا استان، از شناسایى و دستگیرى عامل کلاهبردارى از نوجوان اصفهانی با ترفند فروش اکانت بازی آنلاین خبر داد.

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : در پی مراجعه یک نوجوان به پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان و ارائه مرجوعه قضایی  مبنی بر کلاهبرداری شخصی ناشناس از وی به بهانه فروش اکانت بازی آنلاین، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد شاکی در تلگرام با آگهی جعلی فروش اکانت بازی آنلاین با تخفیف ویژه مواجه شده که پس از تماس با آگهی دهنده و دریافت شماره کارت اقدام به واریز مبلغ ۵ میلیون ریال به حساب وی می کند، اما نه تنها هیچ چیزی دریافت نکرده بلکه  فروشنده نیز پاسخگوی تماس وی نبوده است.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان عنوان کرد: کارشناسان با انجام تحقیقات پلیسی و جستجوهای علمی در فضای سایبر سرانجام موفق شدند، متهم اصلی این پرونده را شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ مرتضوی عنوان داشت: متهم در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به جرم خود اقرار کرد که در این خصوص پرونده تشکیل و وی جهت اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

رئیس پلیس فتای اصفهان در خاتمه اظهار داشت:به نوجوانان و جوانان که بیشترین کاربران بازی‌های آنلاین هستند توصیه می کنیم در خصوص خرید حساب های کاربری در هنگام تحویل پول به فروشنده، رمز عبور اکانت فروشنده را تحویل گرفته و سریعاً تمامی مشخصات را تغییر دهید، همچنین پس از تغییر رمز، اکانت را در گوشی خود سینک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا