کارخانه های سیمان استان بوشهر ملزم به اجرای تعهدات زیست محیطی شدند

خبرگزاری ارک _مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با تشکیل کمیته های تخصصی محیط زیست در کارخانه های سیمان ساروج کنگان و دشتستان این استان مقرر شد درمدت مشخص الزامات و تعهدات محیط زیستی را عملیاتی کنند.

به گزارش روزسه شنبه روابط عمومی محیط زیست استان بوشهر به نقل از حسین دلشب افزود: در نخستین جلسه کمیته محیط زیست کارخانه سیمان ساروج کنگان مقرر شد در مدت دو هفته اقداماتی در زمینه عملیاتی شدن الزامات زیست محیطی را در دستور کار و پیگیری قرار دهند.
وی اضافه کرد: این اقدامات شامل تعیین مراحل اجرای تصفیه خانه پکیجی، راه اندازی آب پاش روی سنگ شکن ها و انتخاب محل مناسب برای سیمان جمع آوری شده توسط دستگاه مکنده صنعتی است که این برنامه ها اکنون در مرحله پیگیری و اجرا توسط مسوولان کارخانه می باشد و راهکارهای لازم برای برطرف کردن ایرادها و مشکلات موجود، در طرح مدیریت تدوین شده کارخانه ارائه و در حال اجرا شدن است.
دلشب اضافه کرد: همچنین در نخستین جلسه کمیته تخصصی محیط زیست کارخانه سیمان دشتستان 22 مورد عمده زیست محیطی اعم از اصلاح و بهینه سازی الکتروفیلتر اصلی کارخانه، بهبود فضای سبز، ساماندهی انبار ضایعات و مدیریت پسماند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی بیان کرد: دراین جلسه مقرر شد در مدت یک تا دو سال همه تعهدات زیست محیطی را عملیاتی و به عنوان فعالیت های زیست محیطی در نمایشگاه های مربوطه از جمله محیط زیست ارائه شود که براساس پیگیری های به عمل آمده کارخانه سیمان دشتستان به ارائه طرح مدیریت خود اقدام کرده و دراین طرح برای همه مشکلات مشخص شده راهکارهای مناسب وضع و هم اکنون این طرح در دست اجراست.

منبع :ایرنا

دکمه بازگشت به بالا