مرحله دوم آماده سازی شهرک مسکونی غرب تبریز آغاز شد

تبریز- مرحله دوم آماده سازی شهرک مسکونی غرب تبریز «شهید صیاد شیرازی» با حضور مسئولان شهری و استانی آغاز شد.

به گزارش ارک خبر،شهرک شهید صیاد شیرازی برای اسکان جمعیتی معادل ۳۳ هزار نفر طراحی شده است که با احداث مسیر ارتباطی شهرک شهید صیاد شیرازی، با عرض ۳۵ متر، ضمن تأمین امنیت ساکنان، مسافت این شهرک تا تبریز ۴ کیلومتر کاهش یافته و برنامه‌های عمرانی و خدماتی این شهرک تازه‌تاسیس با سرعت بیشتری پیگیری می‌شود.

منطقه‌ای که امروز به نام شهرک شهید صیاد شیرازی در غرب تبریز شناخته می‌شود، ۲۰ سال قبل احداث شده و یکی از بزرگترین شهرک‌های شهر تبریز است که بالغ بر چهار هزار و ۳۰۰ قطعه تجاری و مسکونی در آن وجود دارد.

صبح امروز سه شنبه عملیات اجرایی مرحله دوم آماده سازی شهرک مسکونی غرب تبریز (صیاد شیرازی) با حضور کریم صادق زاده عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز و عالی باف شهردار منطقه شش تبریز آغاز شد.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز در این مراسم با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال تولید پشتیبانی و رفع موانع اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته طرح جامع این شهرک مسکونی با حمایت شهردار تبریز به تصویب کمیسیون ماده ۵ رسید و هم اکنون مرحله دوم آماده سازی این شهرک مسکونی به اجرا در می‌آید.

کریم صادق زاده تبریزی همچنین با قدردانی از حسن نظر شهردار منطقه شش تبریز برای توسعه این شهرک و رفع موانع توسعه آن اظهار داشت: شرکت تعاونی مسکن کارگران صنوف مشاغل آزاد مشمولین تأمین اجتماعی تبریز و هیأت امنای این شهرک دلسوزانه پیگیر پیشبرد برنامه‌های آن هستند که امیدواریم آبادانی شهرک صیاد شیرازی با سرعت به پیش برود.

 

توسعه شهرک مسکونی غرب تبریز مورد توجه مسئولان است

صادق زاده با بیان اینکه با اغاز مرحله دوم آماده سازی شهرک صیاد شیرازی زمینه سرمایه گذاری در آن به خوبی فراهم شده است اظهار داشت: این اقدامات نشان می‌دهد توسعه شهرک مسکونی غرب تبریز مورد توجه مسئولین است.

وی با بیان اینکه شهرک صیاد شیرازی در یک منطقه خوش آب و هوا برای سکونت قرار دارد خاطر نشان کرد: هم اکنون بستر برای خرید و فروش اراضی این شهرک نیز طبق مقررات فراهم شده است.

صادق زاده تبریزی افزود: هم اکنون خیرین نیز برای کارهای زیر بنایی مرتبط با کاربردهای آموزشی و درمانی در این شهرک نیز اعلام آمادگی کرده‌اند و از طریق بنده برای ایجاد فضای آموزشی و درمانگاه در این شهرک اقدامات خیرین در حال پیگیری است.

دبیر کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تبریز بر ضرورت تعیین کاربری‌های این شهرک تاکید کرد و گفت: شهرک صیاد شیرازی که در حوزه شهرداری منطقه شش تبریز قرار دارد و در صورت واگذاری کاربری‌های عمومی و تحویل آن به شهرداری این منطقه برنامه‌های جامعی برای توسعه آن مدنظر است که در نخستین گام آسفالت ریزی ورودی این شهرک خیابان ۳۵ متری انجام شد.

تاکنون به توسعه غرب شهر تبریز توجه کافی نشده است

شهردار منطقه شش تبریز نیز در این آئین با قدردانی از تلاش‌های شرکت تعاونی مسکن کارگران صنوف مشاغل آزاد مشمولین تأمین اجتماعی تبریز در برنامه ریزی برای توسعه این شهرک و همچنین هیأت امنای این شهرک اظهار داشت: همگام با اهداف پیش بینی شده از سوی مقام معظم رهبری برای سال ۱۴۰۰ تلاش خواهیم کرد با رفع موانع، تولید مسکن را که یکی از نیازهای اساسی جامعه است توسعه دهیم.

حسین عالی باف با بیان اینکه متأسفانه تاکنون به توسعه غرب تبریز توجه کافی نشده است اظهار داشت: با وجود بسترها و امکانات خوبی که در غرب تبریز وجود دارد توسعه خوبی در این منطقه از شهر تبریز صورت نگرفته است.

وی با اشاره به شناخت خود از ساختار غرب تبریز گفت: با وجود آنکه این منطقه غرب تبریز یک منطقه صنعتی و کارگاهی بوده ولی کارگران و کارکنان این منطقه روزانه با صرف زمان زیادی و اغلب از شهر جدید سهند به محل کار خود می آیند این در حالی است که در کشورهای اروپایی در نزدیکی مناطق صنعتی شهرک‌های مسکونی احداث می‌شود تا کارگران دغدغه‌ای از نظر رفت و آمد روزانه به محل کار خود نداشته باشند که شهرک مسکونی صیاد شیرازی با زیرساخت‌های مناسب به خوبی می‌تواند این مشکل را رفع کند.

 

عالی باف توسعه غرب شهر تبریز از جمله شهرک مسکونی غرب تبریز را از اولویت‌های شهرداری خواند و گفت: با حمایت شهردار کلانشهر تبریز آسفالت ریزی ورودی این شهرک انجام شد و انشااله شهرک صاد شیرازی به یکی از موفق ترین پروژه‌های شهری تبریز تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه با تعیین کاربری‌ها و تحویل آن، شهرداری تبریز برنامه‌های مختلفی را توسعه این شهرک مدنظر دارد افزود: در این راستا در محدوده جاده مرند در مسیر شهرک صیاد شیرازی تا جاده زبرلو فضای سبز توری با درخت به طول ۴ کیلومتر در دستور قرار گرفته همچنین در مسیر کنارگذرغربی تبریز نیز ایجاد فضای سبز در برنامه شهرداری منطقه ۶ است.

پیش بینی احداث بیش از ۹۵۰ واحد مسکونی تک واحدی در فاز دوم شهرک صیاد شیرازی

فرامرززاده مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن کارگران صنوف مشاغل آزاد مشمولین تأمین اجتماعی تبریز نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این شرکت و همچنین نحوه اجرای آماده سازی فاز دوم شهرک صیاد شیرازی اظهار داشت: ایجاد بیش از ۹۵۰ واحد مسکونی تک واحدی و همچنین قطعات آپارتمانی در فاز دوم شهرک صیاد شیرازی پیش بینی شده است.

وی توسعه زیرساخت‌های لازم در بخش‌های مختلف و رفع موانع در حوزه‌های زیربنایی را برای توسعه این شهرک ضروری خواند و گفت: پیمانکار عملیات آماده سازی مرحله دوم شهرک صیاد شیرازی بسرعت اجرای این طرح را به پیش برده و نظارت بر فعالیت آن صورت خواهد گرفت.

در ادامه این مراسم کلنگ آغاز آماده سازی مرحله دوم شهرک مسکونی غرب تبریز (صیاد شیرازی) توسط شهردار منطقه شش تبریز و صادق زاده عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز بر زمین زده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا