عامل حمله به عابران در ملبورن استرالیا متهم به تلاش برای 18 مورد اقدام به قتل شد

پایگاه خبری ارک خبر-کوالالامپور:

عامل حمله به عابران در ملبورن استرالیا متهم به تلاش برای 18 مورد اقدام به قتل شد

 عامل حمله به عابران یک خیابان درشهر ‘ملبورن’ استرالیا که در حال خرید برای مراسم سال نو میلادی بودند، متهم به تلاش برای 18 مورد اقدام به قتل شد.

به گزارش ارک خبربه نقل ار ایرنا: حمله این مرد با خودرو به ساکنان شهر ‘ملبورن’ استرالیا دومین حمله سال 2017 در این شهر بود.
شبکه ای بی سی استرالیا به نقل از مسئولان پلیس ملبورن گزارش داد: پس از بازجویی از ‘سعید نوری’ مهاجر افغانی عامل حمله روز پنجشنبه مشخص شد این اقدام ‘عامدانه’ بوده است.
طبق این گزارش، این مهاجر 32 ساله دارای مشکلات سلامت روانی بوده و از مواد مخدر استفاده می کرده و پلیس اعتقادی ندارد که این حمله تروریستی بوده است.
دادگاه بدوی عامل این حمله قرار است امروز (شنبه) برگزار شود.
تروریست های حامی داعش در چند سال گذشته با استفاده از خودرو نسبت به زیر گرفتن عابران پیاده در اروپا و آمریکا اقدام کرده اند.
ماه ژانویه سال جاری نیز یک راننده خودرو در اقدامی مشابه آنچه روز گذشته در ‘ملبورن’ رخ داد، با حمله به عابران باعث کشته شدن 6 نفر شد.
پلیس ‘ملبورن’ حادثه ابتدای سال جاری این شهر را نیز تروریستی ندانست. پس از این حمله مسئولان شهر ‘ملبورن’ دستور نصب بیش از 140 مانع به منظور جلوگیری از ورود خودروها به پیاده رو صادر کردند.
آنگونه که در این گزارش آمده است، بر اساس حمله هفته گذشته ‘ملبورن’ 12 نفر در بیمارستان بستری شدند که حال سه نفر از آنها وخیم گزارش شده است.
مقام های این شهر همچنین اعلام کردند که در مراسم مختلفی که در این شهر برگزار می شود، حضور نیروهای پلیس تقویت می شود

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا