متوسط مصرف روزانه ۷۰۰ هزار متر مکعب گازطبیعی در اردستان

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

 

متوسط مصرف روزانه ۷۰۰ هزار متر مکعب گازطبیعی در اردستان

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره گاز شهرستان اردستان که با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد، با اشاره به متوسط مصرف روزانه ۷۰۰ هزارمترمکعب گاز طبیعی درشهرستان اردستان گفت: این شهرستان حدود ۲۳ هزار مشترک گاز طبیعی دارد و یکی از قطب های صنتعی استان به شمار می رود.

وی، با بیان اینکه در حال حاضر سهم گاز در سبد انرژی استان بالای ۷۳ درصد است، افزود: کارخانه سیمان اردستان، نیروگاه زواره و واحدهای تولیدی دام و طیور از مصرف کنندگان بزرگ گاز طبیعی در شهرستان اردستان می باشند.

مهندس علوی، بیان داشت: در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت های ارزشمندی در حوزه گاز طبیعی در استان صورت پذیرفته بطوریکه هم اکنون ۹۹٫۷ درصد جمعیت استان مشتمل بر؛ ۱۰۴ شهر و ۱۳۳۹ روستا در سطح استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با تاکید بر اینکه همگان باید از گاز طبیعی به عنوان یک ثروت ملی و یک انرژی پاک بهینه و ایمن استفاده نمایند، تصریح کرد: تقاضا داریم تمامی مردم در مصرف این ماده ارزشمند با رعایت نکات ایمنی، نهایت صرفه جویی را داشته باشند و مسئولان شهرستان ها در آگاهی بخشی و فرهنگ سازی این مهم، نقش موثری می توانند داشته باشند.

علوی، همچنین با اشاره به اینکه،گاز بهای مصرفی بر اساس مصوبات قانونی محاسبه می شود افزود: در مقابل خدماتی که شرکت ارائه می نماید و موظف به استمرار تامین گاز در تمامی روزهای سال است، همه مشترکین موظف به پرداخت گاز بهای مصرفی می باشند چرا که توسعه گازرسانی، آبادانی شهرستان و ایجاد آسایش برای شهروندان قطعاً از طریق پرداخت بموقع گاز بهاء محقق خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با ذکر این نکته که هر چقدر در مصارف خانگی صرفه جویی گردد، گاز بیشتری به صنایع و واحدهای تولیدی می رسد، اظهار داشت: این مهم علاوه بر اینکه از نظر زیست محیطی قابل توجه است،از سویی با حذف سوخت های مایع و فسیلی در صنعت و جایگزینی گاز طبیعی، از نظرکاهش هزینه ها و افزایش تولید نیز بسیارمهم است.

در ادامه تاملی، فرماندارشهرستان اردستان، ضمن تشکر از اقدامات و تعاملات مطلوب اداره گاز این شهرستان در استمرار خدمات گازرسانی، توسعه و نگهداشت شبکه های گاز گفت: از عملکرد اداره گاز اردستان راضی هستیم.

وی، با اشاره به اینکه، اردستان دومین شهرستان وسیع استان است و گستردگی جغرافیایی زیادی دارد افزود:همین پراکندگی جغرافیایی و جمعیت کم، منجر به کاهش توسعه یافتگی در این شهرستان شده است.

فرماندار اردستان، با بیان اینکه نرخ سالمندی دراین شهرستان دو برابر میانگین کشور است، اظهار داشت: در این شهرستان بایک پارادوکس مواجه ایم ازسویی منابع برحسب جمعیت تامین و جذب می شود و از سوی دیگر با توجه به شرایط خاص منطقه، می بایست خدمات بیشتری در ایام خاصی از سال ارائه گردد، این در حالیست که به علت پایین بودن جمعیت شهرستان، منابع لازم برای ارائه خدمات بیشتر جذب و تامین نمی شود.

فرماندار اردستان، با اشاره به اینکه، قطب مرغداری استان در این شهرستان است گفت: واحدهای تولیدی دام و طیور این شهرستان نیازمند گازرسانی هستند که توجه ویژه شرکت گاز و مسئولان ذی ربط را می طلبد.

در ادامه، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: از ۱۴۰ واحد مرغداری شهرستان اردستان، تاکنون ۱۲۸ مرغداری گاز دار شده و مابقی واحدها نیز طبق ضوابط موجود از این نعمت بهره مند خواهند شد.

گفتنی است، در پایان این جلسه از زحمات علیرضا اعلامی رئیس سابق اداره گاز اردستان تقدیر و تشکر و در ادامه اسماعیل مهدوی به عنوان سرپرست جدید این اداره معرفی شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا