برگزاری پنجمین جشنواره نمایش سیمای آب ویژه مهدهای کودک و پیش دبستانی ها در خانه فرهنگ آب

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

برگزاری پنجمین جشنواره نمایش سیمای آب ویژه مهدهای کودک و پیش دبستانی ها در خانه فرهنگ آب

پنجمین جشنواره نمایش سیمای آب ویژه مهدهای کودک و پیش دبستانی ها  با حضور بیش ۱۸۵ کودک و دانش آموز و ۳۲ مدیر و مربی مهد کودک  در خانه فرهنگ آب اصفهان برگزارشد

رئیس خانه فرهنگ آب اصفهان در این جشنواره گفت: اینک خانه فرهنگ آب اصفهان نقش یک تسهیل گر فرهنگی را در امر آموزش مدیریت مصرف  ایفا می کند. درواقع تاسیس خانه فرهنگ آب که در نوع خود در کشور بی نظیر می باشد راهبرد فرهنگسازی را در مسیر واقعی خود قرار داده است.

زهره تشیعی   به مشارکت فعال خانه فرهنگ آب پیرامون آموزش گروههای مختلف جامعه  اشاره کردوافزود: آموزش ضمن خدمت معلمان،آموزش مروجین مصرف آب ،برگزاری دوره های آموزش بانوان خانه دار ،برگزاری دوره های آموزشی ویژه بانوان شاغل،برگزاری دوره های آموزشی مصرف بهینه آب ویژه کارکنان شهرداری ها ،آموزش مدیریت مصرف آب در سطح مهد کودک ، پیش دبستانی و دبستانی استان اصفهان در دستورکارقرار گرفت در همین راستا طی برنامه های متنوع آموزشی از قبیل (شعر،داستان و انیمیشن با موضوع مصرف بهینه اب ) و کارگاههای آموزشی هنری (در قالب کلاس نقاشی و خمیر سازی)  راههای  استفاده درست از آب آموزش داده شد.

وی هر رفتاری که در جامعه صورت می گیرد را باز تاب آموزش و فرهنگ آن جامعه برشمرد و خاطر نشا ن ساخت: یکی از اهداف خانه فرهنگ اب اموزش راهکارهای مصرف بهینه اب به گروه سنی مختلف بوده و تلاش بر این شده تا با رسوخ در بین دانش اموزان بتوان رعایت  الگوی مصرف و فرهنگ صحیح مصرف اب  را برای این دسته از گروه سنی نهادینه نمود.

رئیس خانه فرهنگ آب اصفهان  افزود:با اقدامات و پیگیری های خانه فرهنگ آب با  اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان وسازمان بهزیستی و همچنین با به کارگیری مربیان مجرب هنری زمینه های فرهنگسازی در مهدکودک تا مقطع دبیرستان دردستور کارقرار دارد.

لازم به یادآوری است در این برنامه گروه هنری لبخند آب با اجرای تئاتر طنز راههای مصرف بهینه آب را به کودکان آموزش دادند و در پایان با اهدای لوح از مدیران و مربیان مهد های کودک تقدیر بعمل آمد همچنین جوایزی به کودکان حاضر در پنجمین جشنواره نمایش سیمای آب ویژه مهدهای کودک و پیش دبستانی ها تقدیم شد.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا