سوءاستفاده تعمیرکاران غیرمجاز از اطلاعات ذخیره شده در تلفن همراه کاربران

سوءاستفاده تعمیرکاران غیرمجاز از اطلاعات ذخیره شده در تلفن همراه کاربران

به گزارش ارک خبر: رئیس پلیس فتای استان گفت: این روز ها سوءاستفاده ازاعتماد کاربران به یکی از شگردهای کلاهبرداری در فضای مجازی تبدیل شده است بطوریکه یکی از این شگردها‌ سوء استفاده از اطلاعات کاربران توسط تعمیرکاران غیرمجاز رایانه و تلفن همراه است.

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : در این روش افراد با تبلیغ و انتشار آگهی‌ در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان تعمیررایانه، گوشی‌ تلفن همراه در محل‌کار یا در منزل با کمترین هزینه، به منزل یا محل‌کار قربانی رفته و پس از تعمیر با روش‌های مختلف اطلاعات حساب‌بانکی ،عکس‌ها و اطلاعات شخصی آنان را بدست می‌آورند و سپس اقدام به سرقت از حساب و یا اخاذی از آنها می‌کنند.

وی عنوان داشت: شهروندان برای تعمیرسیستم های رایانه‌ای وگوشی‌های هوشمند خود حتما به تعمیرگاه‌های مجاز مراجعه و پس از تعمیر از عدم نصب نرم‌افزارهای غیر مجاز برروی آن اطمینان حاصل کنند.

سرهنگ مرتضوی توصیه کرد: شهروندان مراقب باشند قبل از مراجعه به تعمیرکاران ،اطلاعات شخصی و خانوادگی خود را پاک کرده و همچنین برای تمامی برنامه های داخل سیستم رایانه و تلفن همراه خود ،رمز عبور مناسب انتخاب کنند ،همچنین امکان دسترسی به اکانت شبکه های اجتماعی خود را نیز محدود کنند، چون این احتمال وجود دارد که افراد فاقد صلاحیت اقدام به فعال سازی اکانت کرده و سپس اقدام به سوء استفاده و سرقت اطلاعات و یا اخاذی از آنان کنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم درصورت مشاهده هرگونه تخلف درفضای‌مجازی، نظیرکلاهبرداری‌های اینترنتی، جعل عنوان، وب سایت‌های جعلی و سایت‌هایی با محتوای مجرمانه و مغایر با شئونات اسلامی و… آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا