شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان موفق به کسب جایزه فرهنگ سازی در شانزدهمین کنفراس بین المللی روابط عمومی ایران گردید

شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان موفق به کسب جایزه فرهنگ سازی در شانزدهمین کنفراس بین المللی روابط عمومی ایران گردید

به گزارش ارک خبر:شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان در شانزدهمین کنفراس بین المللی روابط عمومی ایران به دلیل تاسیس خانه فرهنگ آب و ایجاد بستر مصرف بهینه آب در جامعه موفق به کسب جایزه فرهنگ سازی شد.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت:شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان  تنها شرکتی در کشور می باشد که خانه فرهنگ آب را باهدف ترویج مصرف بهینه آب در جامعه راه اندازی نمود.
سیداکبر بنی طبا اعلام کرد: در چند سال اخیر علاوه براینکه در خانه فرهنگ آب با استفاده از ظرفیت مربیان مجرب کودکان در نوجوانان در مقاطع مختلف تحصیلی تحت آموزش مصرف درست آب قرار می گیرند ازظرفیت هنرمندان و اصحاب رسانه در راستای ترغیب همه مردم بهره مند شده است.
وی با اشاره به تولیدات هنری که باهدف فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در دستور کار قرار گرفت اعلام کرد:در سال جاری تولید ۸۰ انیمیشن و فیلم کوتاه  بیش از ۷۰  پوستر ،طرح های گرافیکی و کاریکاتور و  ۱۰ جلد کتاب با مضامین راههای مصرف درست آب برای تمام گروههای سنی انجام گرفت.
بنی طبا مصرف درست منابع را یکی از مولفه های توسعه یافتگی برشمرد و خاطر نشان ساخت:ایران به لحاظ اقلیم آب و هوایی گرم وخشک در دستیابی به منابع آب شیرین بسیار محدود است این درحالیست که فرهنگ درست مصرف منابع بستر توسعه کشور را در زمینه های مختلف فراهم می کند، هرچند که آموزه های دینی ما هم به پرهیز از اسراف تاکید نمود.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: شناخت و کشف راههای جدید  و به دور از کلیشه بسیار موثر در ترغیب مردم به مصرف صحیح می باشد چرا که   امروزه با پیشرفت زندگی صنعتی و رشد جمعیت، مصرف آب افزایش یافته و بحران آب در اکثر کشورهای جهان رو به گسترش است.
وی با بیان اینکه در این سالها صرفه جویی در مصرف آب یکی از اصلی ترین دغدغه های کشورمحسوب می شود عنوان کرد: در سالهای اخیر  مسئولان امر برای دوری از خطر کمبود آب در فکر استفاده بهینه و مدیریت مصرف آب بوده اند زیرا بررسی ها حاکی از آن است  یکی از عوامل محدود کننده توسعه فعالیت های اقتصادی می تواند کمبود آب باشد.
بنی طبا ء به ارتباط مستقیم میزان مصرف سرانه  آب با فرهنگ و ارتقای سطح بهداشت مردم پرداخت و تصریح کرد:متأسفانه در کشور هنوز فرهنگ سازی لازم در زمینه  استفاده مطلوب از آب به صورت گسترده انجام نگرفته ،، عمدتاً اقداماتی  در زمینه مدیریت تولید و عرضه آب بوده و کمتر به مدیریت  مصرف توجه گردیده است.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان  شناسایی و معرفی روش های مختلف و مناسب، جهت کنترل مصرف آب و استفاده بهینه را یکی از اولویت ها دانست و بیان داشت: در چند سال اخیر  بهینه سازی مصرف آب شرب و روش های اصلاح الگوی مصرف مورد توجه   شرکت آبفا اصفهان  قرار گرفته که  در این زمینه  شناسایی عوامل مؤثر بر اصلاح الگوی مصرف از جمله خانواده، آموزش و پرورش و رسانه های جمعی مورد توجه قرار گرفتند  و از ظرفیت هر یک با توجه به جایگاهی که در جامعه دارند در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب استفاده شد .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا