جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۱۴ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۹۹۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۱۸ هزار و ۹۸ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.

به گزارش ارک خبر،

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۱ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۴ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.
روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

 

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۷,۱۶۴,۷۳۲۱,۰۷۶,۰۵۳
۲هند۴۴,۵۰۴,۹۴۹۵۲۸,۱۸۵
۳فرانسه۳۴,۷۲۲,۷۱۱۱۵۴,۵۲۹
۴برزیل۳۴,۵۸۰,۴۱۲۶۸۴,۹۵۱
۵آلمان۳۲,۵۰۷,۱۸۰۱۴۸,۳۸۹
۶کره جنوبی۲۴,۰۹۹,۱۳۴۲۷,۵۳۳
۷انگلیس۲۳,۵۵۴,۵۱۹۱۸۹,۰۲۶
۸ایتالیا۲۲,۰۵۴,۴۴۳۱۷۶,۲۴۲
۹ژاپن۲۰,۲۲۱,۶۸۶۴۲,۷۹۴
۱۰روسیه۲۰,۱۱۳,۰۹۸۳۸۵,۴۲۹
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۳۹ هزار و ۶۹۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۱۹۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا