فرمانده پلیس استان: بی‌حجابی به سنین پایین رسیده‌است

فرمانده انتظامي استان آذربایجان شرقی در خصوص اجراي طرح عفاف و حجاب گفت: متاسفانه بعد از وقايع 1401دشمن توانست بصورت زيربنايي کار کند؛ بنابراین، در مقابله با اين موضوع بايد تمامي دستگاه‌ها به وظايف خود عمل کنند.

به گزارش ارک خبر،سردار محمدی، در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان اهر اظهار کرد: بطور مستقیم ۲۸دستگاه در این موضوع دخیل هستند و نیروی انتظامی بنا به دستور مقام معظم رهبری پای کار آمده که متاسفانه بخشی از دستگاه‌ها در این مورد فاصله گرفته اند و باید سیستم آموزشی به وظیفه اساسی خود عمل کند.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر بی حجابی در سنین پایین اتفاق می‌افتد که باید خانواده‌ها و مراکز آموزشی در این خصوص پای کار باشند و اقدامات آموزشی و پیشگیرانه داشته باشند.

سردار محمدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: در بحث افکار سنجی عمومی، نیروی انتظامی استان در خیلی از شاخص‌ها از میانگین کشوری رتبه برتر را دارد و این نشان از اعتماد، همراهی و تعامل مردم با نیرو‌های انتظامی را دارد که در اکثر موارد فاصله ۲۰ امتیازی با سایر استان‌ها را کسب کرده ایم که باید قدردان مردم ولایتمدار و متدین استان باشیم.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از اسفند ماه سال گذشته در طرح‌های ویژه‌ای به مردم خدمت رسانی می‌کند که با آگاهی و عمل به وظیفه قانونی خود خوشبختانه هیچ گونه مساله امنیتی در سطح استان مشاهده نکردیم.

فرمانده انتظامی استان در خصوص مدیریت ترافیک شهری عنوان کرد: متأسفانه در این حوزه وضعیت و عملکرد خوبی نداریم و شاهد یک بی انظباطی ترافیکی در سطح استان هستیم که این موضوع به فرهنگ عمومی باز می گردد و قرار نیست برای هر خیابان یک مامور داشته باشیم.

وی ضمن گلایه از کم کاری شهرداری‌ها، دستگاه‌های متولی و شورای ترافیک در شهر‌ها جهت مدیریت ترافیک شهری، افزود: متاسفانه خیلی از مواردی که می تواند در کاهش و مدیریت ترافیک شهری کارساز باشد نه از سوی شهرداری‌ها و نه تمامی دستگاه‌های متولی رعایت و اجرا نمی‌شود و ما امروز باید به سوی هوشمند سازی و فرهنگ سازی حرکت کنیم و شایسته است در این خصوص شورای ترافیک اقدامات زیربنایی و زیر ساختی انجام دهد.

گفتنی است در پایان مراسم از زحمات سرهنگ” آقاپور” فرمانده انتظامی شهرستان اهر تقدیر و بجای وی سرهنگ “حسین عبدی” بعنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان اهر معرفی شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای و درون شهری در استان اشاره کرد و گفت: نسبت به مشابه سال قبل آمار جان‌باحتگان درون شهری بدون احتساب فوتی‌های بیمارستان که متاسفانه بالای ۵۰ درصد فوتی‌های تصادفات در بیمارستان‌ها هستند شاهد کاهش ۳۸ درصدی هستیم و در تصادفات جرحی جاده‌ها نیز کاهش ۲۸ درصدی را داریم.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی گفت: اولویت اول ما مقابله با سرقت و جرائم خشن می باشد که امسال نسبت به مشابه سال قبل شاهد کاهش ۱۹ درصدی سرقت و جرائم خشن و افزایش ۳۰درصدی کشف اموال مسروقه هستیم که با همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌های مربوطه و مردم صورت گرفته است.

سردار محمدی در ابتدای این مراسم ضمن نثار فاتحه به ارواح شهدا و امام عظیم الشان و شهدای محور مقاومت و غزه به تبیین عملکرد یکساله پلیس پرداخت و گفت: انتظامی استان توانسته در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر موفقیت‌های خوبی بدست آورد و یکی ‌از استان‌های موفق در بحث برخورد با اراذل و اوباش نیز است.
وی با اشاره به کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای و درون شهری در استان اشاره کرد و گفت: نسبت به مشابه سال قبل آمار جان‌باختگان درون شهری بدون احتساب فوتی‌های بیمارستان که متاسفانه بالای ۵۰ درصد فوتی‌های تصادفات در بیمارستان‌ها هستند شاهد کاهش ۳۸ درصدی هستیم و در تصادفات جرحی جاده‌ها نیز کاهش ۲۸ درصدی را داریم.

سردار محمدی با تاکید بر اینکه امنیت محله محور یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های پلیس می باشد، گفت: مردم، ضلع اصلی امنیت می باشند و هر جایی که مردم در حوزه ایجاد امنیت پایه کار بودند شاهد اتفاقی میمون بودیم که نهایتا منجر به امنیت پایدار گردیده و همه اقشار در کنار پلیس در تامین امنیت جامعه نقش اساسی دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا