فروش ملک فتح‌آباد استانداری برای تکمیل پروژه بیمارستان

سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی، پیشنهاد داد که ملک فتح آباد استانداری با قید فوریت توسط هیات مولدسازی انجام و از 60 درصد منابع آن برای تکمیل پروژه بیمارستان هزار تخت خوابی استفاده شود.

به گزارش ارک خبر، به نقل از فارس، تراب محمدی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی در نشست مجمع نمایندگان آدربایجان شرقی با وزیر اقتصاد و دارایی به راهبردی بودن پروژه آزادراه تبریز ـ بازرگان به عنوان یک پروژه ملی اشاره و بر ضرورت اختصاص بودجه مناسب برای آن در دولت تاکید کرد.
وی با اشاره به چالش‌های تولیدکنندگان فولاد درخواست کرد در راستای اجرای قانون، سازمان امور مالیاتی کشور ترتیبی اتخاذ کند تا در چارچوب قانون، استرداد ارزش افزوده بنگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ استان به ویژه شرکت‌های فولادی تسریع و اقدامات لازم جهت تسویه ارزش افزوده آنها انجام شود.
وی همچنین با بیان اینکه مشکلات صادرات واحدهای فولادی در رفع تعهد ارزی به مشکل حاد تبدیل شده است، تشریح کرد: با توجه به نیاز مبرم استان و منطقه به بیمارستان هزار تختخوابی (به عنوان هاب درمانی منطقه)، پیشنهاد می شود که تصویب کل مراحل مولدسازی ملک فتح آباد استانداری با قید فوریت توسط هیات مولدسازی انجام و از ۶۰ درصد منابع آن برای تکمیل پروژه بیمارستان مذکور استفاده شود.
سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی ادامه داد: استان ما به دلیل موقعیت جغرافیایی، توانمندی‌های آن در حوزه‌های مختلف اقتصادی، تجاری و خدماتی یکی از استان‌های راهبردی و مهم کشور می‌باشد که این موضوع، توجه و برنامه‌ریزی برای توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان را بیش از پیش ضروری می‌کند.
وی به شاخص‌های اقتصادی استان اشاره کرد و تاکید داشت که رسیدن به اهداف توسعه‌ای نیازمند توجه به چالش‌ها و مشکلات استان و تلاش برای رفع موانع موجود است.
محمدی بر لزوم بسترسازی مناسب برای فعالیت‌های اقتصادی، لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌ها در استان از سوی دولت، بهبود فضای کسب و کار، توسعه روابط اقتصادی خارجی با کشورهای هدف و مشارکت فعال اقتصادی در همکاری‌های منطقه‌ای برای جذب سرمایه‌گذاران تاکید کرد.
وی همچنین بر لزوم اجرایی شدن مصوبات دور اول و دوم سفر رئیس‌جمهور شهید و به خصوص اجرایی شدن مصوبات مربوط به مس سونگون به عنوان یکی از مطالبات مردم و حل مشکلات گمرکی فعالان اقتصادی استان تاکید کرد و از وزیر امور اقتصادی و دارایی درخواست صدور دستور برای موارد مذکور را کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا