تحول در حوزه آموزش همزمان با سی سالگی صنعت آب و فاضلاب کشور

تحول در حوزه آموزش همزمان با سی سالگی صنعت آب و فاضلاب کشور


به گزارش ارک خبر:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به سی امین سالگرد تشکیل شرکت های آب و فاضلاب کشور و برگزاری اولین دوره مسابقات کشوری مهارت های فنی تخصصی شرکت های آب و فاضلاب کشور، گفت: این اتفاق بزرگ نشان از بلوغ، پیشرفت و بالندگی نیروی انسانی این صنعت و حرکت به سمت آموزش، فرهنگ سازی و ظرفیت سازی در حوزه منابع انسانی است که قطعا موجب ارتقا کیفیت خدمات در صنعت آب و فاضلاب در آینده خواهد شد.
هاشم امینی با تاکید براینکه صنعت آب و فاضلاب ظرفیت های بسیار زیادی در حوزه های مهندسی، اپراتوری، بهره برداری و اجرایی دارد، اظهارکرد: بخش عمده ای از دانش ها و مهارت های این صنعت آکادمیک نیست و در دانشگاه ها تدریس نمی شود، بلکه در کوران کار و فعالیت های شبانه روزی در بخش های مختلف بدست می آید.
وی با بیان اینکه کارکنان صنعت آب و فاضلاب باید در ۲۴ ساعت شبانه روز بیدار باشند که اگر حادثه ای در شبکه آب و فاضلاب و تاسیسات پیش آمد حضور داشته باشند، افزود: کارکنان صنعت آب و فاضلاب می بایست جریان پیوستگی خدمت در حوزه مهم آب شرب و نیز بهداشت مردم و فرایند جمع آوری و تصفیه فاضلاب را انجام دهند.
رئیس کمیته برگزاری مسابقات با تاکید براینکه کارکنان صنعت آب و فاضلاب به مصداق واقعی ایثارگر هستند، تصریح کرد: این افراد زندگی خود را وقف مردم کرده اند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه امروز شاهد برگزاری اولین دوره مسابقات کشوری مهارت های فنی تخصصی شرکت های آب و فاضلاب در اصفهان هستیم، یادآور شد: در روزهای اولی که ایده برگزاری مسابقات مطرح شد، به دنبال این بودیم که این صنعت در سی سالگی به نقطه ای برسد که در حوزه آموزش هم بتوانیم تحولی ایجاد کنیم و امروز شاهد این تحول خواهیم بود.
 وی خاطرنشان کرد: چه بسا اطلاعات و دانشی که نتوانسته ایم در طول خدمت به کارکنان صنعت آب و فاضلاب منتقل کنیم در برگزاری این مسابقات به عنوان یک فرهنگ سازمانی و کار متفاوت صورت می گیرد.
امینی با اشاره به اینکه این مسابقات امسال در پنج بخش برنامه ریزی شده، اعلام کرد: در سال های آینده قرار است مسابقات با بخش های بیشتری برگزار شود و با هماهنگی با وزارتخانه، حتی این مسابقات را منطقه ای کنیم تا کارکنانی که بتوانند توانایی خود را در مسابقات اثبات کنند به مسابقات جهانی اعزام شوند.
رئیس کمیته برگزاری مسابقات با بیان اینکه بیش از یکسال است همکاران ما تلاش می کنند تا این رفتارها و مهارت ها به فرهنگ تبدیل شود، افزود: بخش های مسابقات شامل عیب یابی مدارهای فرمان در تابلوهای برق، تعمیرات خطوط لوله آب، نصب انشعاب آب، نصب انشعاب فاضلاب و آزمون ها و پارامترهای شیمیایی آب است.
وی به برگزاری این مسابقات در کل کشور در مرحله اول به صورت استانی اشاره و اظهارکرد: در مرحله استانی ۳ هزار و ۱۰۹ نفر در قالب ۱۲۹۵ تیم شرکت کردند. در مرحله بعد کشور به ۷ بلوک تقسیم شد و در مرحله بلوک ۱۶۱ تیم در قالب ۳۸۷ نفر شرکت کردند. همچنین امروز شاهد حضور ۷۰ تیم و ۱۶۷ نفر در این مسابقات هستیم که به رقابت خواهند پرداخت.
مدیرعامل شرکت آبفا اصفهان، ایجاد بستر مناسب جهت پیشبرد اهداف صنعت آب و فاضلاب، تهیه استانداردهای لازم، ایجاد روحیه نشاط در بین کارکنان، کار تیمی، توسعه مشارکت جمعی، پرورش افراد جهت افزایش سرعت، دقت و کیفیت انجام کار، یافتن استعدادهای ویژه، تبادل افکار و روش های اجرای کار در بین شرکت کنندگان، تبادل فرهنگی در بین استان ها و ایجاد انگیزه در بین کارکنان صنعت آب و فاضلاب را از اهداف برگزاری این مسابقات برشمرد.
وی در ادامه با بیان اینکه ضرورت انجام این مسابقات، ایجاد یک سایت آموزشی بود که امروز افتتاح می شود، گفت: این سایت آموزشی نه صرف مسابقات، که در اختیار صنعت آب و فاضلاب قرار می گیرد تا تمام نیروها بتوانند از ظرفیت این سایت استفاده کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه حدود ۸ ماه زمان برای احداث این سایت صرف شد، تصریح کرد: بیش از ۴ و نیم میلیارد تومان برای احداث سایت هزینه شد و فاز دوم را در حوزه نشت یابی، ویدیومتری و شسشتوی شبکه آب ایجاد کنیم، این درحالی است که الگوی سایت از مرکز آب توکیو در ژاپن ایده گرفته شد و امیدواریم موجب رشد، ارتقا و بالندگی این صنعت شود .
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که اصفهان بتواند میزبانی خوبی در خور شأن کارکنان صنعت آب و فاضلاب کشور باشد.


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا