دانشگاه اصفهان رتبه دوم نشریه های برتر کشور را کسب کرد

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

دانشگاه اصفهان رتبه دوم نشریه های برتر کشور را کسب کرد

دانشگاه اصفهان در زمینه نشریه های برتر با رتبه ‘A’ و ‘A+’ بین دانشگاه های کشور جایگاه دوم را کسب کرد.

به گزارش ارک خبربه نقل از ایرنا، روابط عمومی دانشگاه اصفهان روز شنبه اعلام کرد: این دانشگاه بین دانشگاه ها و موسسه های دولتی که تعداد نشریات آنها بیش از ۱۰ نشریه است از حیث « تعداد» نشریاتی که رتبه A و A+ دریافت کرده اند،بعد از دانشگاه تهران رتبه دوم را کسب کرد.
رئیس اداره چاپ وانتشارات دانشگاه اصفهان گفت: این دانشگاه همچنین در میان دانشگاه های دولتی با تعداد نشریات پرتعداد ازحیث «درصد» تعداد نشریات رتبه A و A+ به کل نشریات ارزیابی شده دانشگاه، رتبه دوم بعد از دانشگاه شیراز را کسب کرده است.
رضا همتی با اشاره به کسب جایگاه ویژه نشریات دانشگاه اصفهان در ارزیابی اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: این دانشگاه ناشر ۳۴ نشریه علمی و پژوهشی است.
وی ادامه داد: در آخرین ارزیابی کمیسیون ارزیابی نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان این نشریات، ۱۶ عنوان نشریه موفق به کسب رتبه A و A+ شده ،۱۷ نشریه در رتبه ‘B’ و تنها یک نشریه در رتبه ‘D’ قرار گرفته است.
پیش از این ۹ نشریه دانشگاه اصفهان در رتبه های A و A+ سطح بندی شده بودند.
وی خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد امتیاز هر نشریه مربوط به ارزیابی های علمی صاحبنظران در حوزه موضوعی نشریه و ۴۰ درصد از امتیاز بر اساس مواردی چون بروز رسانی و شرایط وب سایت نشریه است.
بر اساس شاخص های کمیسیون ارزیابی نشریات وزارت علوم، نشریه های با امتیاز ۸۰ تا ۱۰۰ در زمره نشریه های برتر با درجه A و A+ قرار می گیرند.
دانشگاه اصفهان با ۷۰ سال قدمت بعنوان یکی از دانشگاه های جامع و برتر کشور دارای حدود ۱۵ هزار دانشجو و ۶۶۰ عضو هیات علمی است.
اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور با ۱۷۶ مرکز آموزش عالی و ۳۳۰ هزار دانشجوی در حال تحصیل است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا